Jistě to zná každá z nás. Objevila jste na internetu top, do kterého jste se absolutně zamilovala a chtěla ho mít ve své skříni za každou cenu. Po pár dnech, kdy vám top dorazil domů jste po radostném rozbalování balíčku zklamaná, protože top sice vypadá skvěle, ale jeho látka je horší než kus hadru. Jak předejít takovému zklamání z nákupu? Jednoduše, kontrolujte si složení látek!

Viskoza

Viskoza je vlákno vyrobené na bázi regenerované celulózy. Produkty vyrobené z viskozy mají přirozený lesk, který jim dodává právě toto vlákno. Nejčastěji se viskóza kombinuje s bavlnou. Je takovou náhražkou hedvábí, které je zbytečně drahé. Díky viskoze máte kvalitu za přístupné ceny.

Polyamid

Polyamid jsou vlákna z lineárních makromolekul, v jejichž řetězcích se opakují funkční amidové skupiny. A teď to trochu přeložíme. Polyamid vám zaručí kvalitu produktu, a to především proto, že má vysokou odolnost v oděru, oblečení je díky němu pružné a skvěle se udržuje.

Polyester

Přírodní polyester je nám znán od roku 1830, průmyslově se začal vyrábět od roku 1947. Mezi velké výhody polyesteru patří skutečnost, že se oblečení rychle suší, má velkou odolnost, trvanlivost pestrých barev a především na omak je příjemný jako hedvábí.

Elastan

Elastická vlákna vám dovolí váš nový top natáhnout do potřebných rozměrů, přičemž se po sundání vrátí do původních rozměrů. Aby bylo oblečení kvalitní, používá se pouze nízké procento elastanu, a to nejčastěji v kombinaci s viskozou nebo polyesterem.

100% polyesterTým I-Moda, 29.11.2016

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top