Pokud pečlivě sledujete naše stránky, tak jste si určitě všimli, že v naší poradně rozebíráme i textilní materiály. V dnešním krátkém informačním článku jsme si vzali na paškál jeden známý materiál a tím je elastan.

Když vybíráte mezi našimi produkty, tak ve většině případů naleznete u popisku materiálu právě elastan, který zde bývá zastoupen v několika málo procentech. Nikdy se totiž nepoužívá samostatně, ale vždy jako příměs. Hlavním důvodem, proč se elastan přidává k jiným materiálům je, že se vlákno dokáže natáhnout až na trojnásobnou délku. Po uvolnění se dokáže vrátit na skoro původní rozměr. Takže přesně díky tomuto materiálu je vaše oblečení, spodní prádlo, sportovní oblečení a ponožky tak báječně pružné, skvěle padnoucí a příjemné po celou dobu nošení. Navíc, všechny tyto produkty s elastanem mají obrovskou výhodu v tom, že se nikdy nesrazí!

  • První výrobky s elastanem přišly na textilní trh již v roce 1959. V roce 2009 bylo vyrobeno přes 330 000 tun tohoto materiálu (podle statistiky výroby vláken 2009/2010)
  • Elastan nepřijímá vlhkost a celkově se lehce udržuje
  • Většina elastanu se vyrábí zvlákňováním (přeměna tekuté látky na textilní vlákno)

 

/zdroj Wikipedie/

Spodní prádloTým I-Moda, 28.12.2015

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top