Začínáte se pomalu, ale jistě poohlížet po šatech do tanečních, které začnou co nevidět? Však už je ten nejvyšší čas! Nenechávejte nákup na poslední chvíli, ať se vyhnete zbytečnému stresu a můžete se těšit na nácvik ladných tanečních figur. Jaké jsou současné trendy a kterých zásad byste se při výběru šatů do tanečních měla držet?

Dejte přednosti nadčasové klasice

Na běžné lekce je nejvhodnější pořídit si jednoduché společenské šaty, které nebudou nijak výrazné, ale které zcela proměníte vhodně zvolenými doplňky. Vždy se tak bude zdát, že na sobě máte šaty nové, až vám budou kamarádky závidět. Takový nadčasový model navíc využijete i později při nejrůznějších slavnostních příležitostech.

Co se týče barev, nepanují žádná zásadní omezení, ale myslete na to, že neutrální barvy, tedy bílá, krémová, béžová, černá atd., a další méně zářivé odstíny se tak rychle neokoukají.

Velmi důležité jsou také kvalitní materiály příjemné na dotek, ve kterých se nezapotíte ani v případě, že váš partner nebude zrovna zdatný tanečník.

Krásné šaty do tanečních  Společenské šaty s mašlí   Společenské šaty na ramínka

Buďte svůdná, nikoli vulgární

Mnoho dívek navštěvujících taneční kurzy se domnívá, že se v podstatě mohou obléknout stejně, jako kdyby šly na párty. Taneční dress code však zapovídá minišaty a minisukně. Volte proto společenské šaty nejméně v délce nad kolena. Pamatujte na to, že méně je více a svůdná můžete být díky vhodně zvolenému, důmyslnému střihu, nikoli kvůli přehnaně odhaleným nohám a velkému výstřihu. Podobná umírněnost platí i pro to, jak se nalíčit do tanečních.

Dbejte na pohodlí

Zejména v prvních lekcí je důležité, abyste se cítila maximálně pohodlně. Proto se vyhněte příliš úzkým šatům s nedostatečnými rozparky. Stejně tak není žádoucí mít na sobě šaty, které je třeba neustále upravovat a kontrolovat. Jedině v šatech, v nichž se budete cítit dobře, budete skvěle vypadat a budete se moci soustředit na rady tanečního mistra. Zapovězená je i proto přehnaně dlouhá róba, po které by vám neustále někdo šlapal. A nemluvě o mohutných šatech s obručí v dolní části, která vám moc prostoru k nacvičování nových tanečních kreací neposkytne.

Také už se nemůžete dočkat první lekce, na níž budete moci patřičně předvést vaše pečlivě vybrané šaty?

Červené krátké společenské šaty  Černé dámské šaty do tanečních  Společenské šaty na ramínkaTým I-Moda, 10.08.2016

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top