Taneční lekce se kvapem blíží a nastává doba, kdy byste měla věnovat čas nejen výběru vhodných šatů, ale promyslet byste si měla také slavnostní líčení. Podle jakých zásad byste se při líčení do tanečních měla řídit?

Líčení do tanečních

 

Důležité pravidlo: výrazné oči nebo rty

Při líčení do tanečních a podobné slavnostní příležitosti se řiďte zásadou, že výrazné by měly být buď oči, nebo rty, nikdy oboje zároveň. Líčení očí můžete sladit s barvou vašich společenských šatů, ale vsadit můžete i na méně tradiční kontrast. V takovém případě na rty použijte decentní, světle růžovou rtěnku, nebo pouze bezbarvý lesk.

Jindy naopak můžete vsadit na výrazné červené rty, které budou tou dokonalou třešničkou na dortu zejména k elegantním černým šatům doplněnými luxusními zlatými doplňky.

Osvědčená klasika: kouřové líčení

Jestli některý druh líčení obstojí i mezi všemi měnícími se trendy, tak je to nepochybně kouřové líčení, které z každé dívky či ženy udělá dokonalou dámu. Základem je kvalitní tužka nebo oční linky a dále neutrální šedý nebo hnědý oční stín. Stíny však vždy rozetřete do ztracena, aby líčení nepůsobilo příliš tvrdě.

Praktičtí pomocníci: zdravíčko a bronzer

Slavnostní líčení se neobejde bez tvářenky, kterou naneste na vystouplé části vaší tváře. Chcete-li ještě zdůraznit vaše opálení, potom použijte nenahraditelný bronzer. S líčením si můžete opravdu vyhrát, potom bronzer naneste na ty části vaší tváře, kam dopadá přirozený stín a následně jej rozetřete do ztracena. Efektně tak zdůrazníte kontury vašeho obličeje a s pomocí bronzeru potlačíte i případné nedostatky.

Na co nezapomenout: pudr

Po pudru byste neměla sáhnout nejen při závěrečných úpravách vašeho make-upu, ale chybět by v žádném případě neměl ve vaší kabelce. Umělé světlo v tanečním sále totiž ještě více přitáhne pozornost na vaši lesklou pleť. Proto využijte přestávky a dojděte se přepudrovat i během večera.

A nevíte si příliš rady s výběrem vhodných společenských šatů? Potom vám jistě pomůže náš článek Jaké šaty si pořídit do tanečníchTým I-Moda, 11.08.2016

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top