Letošní léto přináší velmi extrémní teploty, které dlouhodobě přesahují nad 30 stupňů, často se blíží ke „čtyřicítce“. To se samozřejmě podepisuje nejen na naší pracovní aktivitě, ale také vzhledu. Setkáváme se pak s tím, jak se oblékat do práce, abychom vypadali dobře? Je potřeba nosit silonky za každou cenu a co make-up? Existuje vůbec nějaký, který by se hned neroztekl?

Jak se obléci do práce?

Tropické počasí u nás panuje již několik týdnů. Nejraději bychom každé ráno obuli žabky a kraťasy, případně ani to ne. Ovšem dovolená netrvá věčně a každý z nás se musí vrátit zpět do práce. Pokud pracujete v kanceláři nebo jste přímo na přepážce pro klienty, měla byste nějak vypadat. Jenže udržet se svěží a obléknout si na sebe něco, v čem budete dokonalá, a přesto se neuvaříte, může být někdy dost tvrdý oříšek.

V teplých dnech vsaďte na kvalitní a prodyšný materiál, který „dýchá“. Pokud je to jen trochu možné, domluvte se s nadřízeným, že silonky nosit nebudete. Jestliže na nich skutečně trvá, pak jen v případě, že vám zajistí klimatizované prostředí. Silonky si obléknete až v práci a před odchodem je sundáte. Doporučujeme volit tělové silonky co nejvíce průhledné, které se maximálně přizpůsobí vašemu opálení.

Šifonový dámský top    Průsvitná dámská halenka

Každá z nás si moc dobře uvědomuje, jak nepěkně vypadají „mokré koláče“ v podpaží a kdekoliv jinde. Jenže skvrnám od potu se jen těžko ubráníme, když na slunci je v odpoledních hodinách přes 40 stupňů a vše je neuvěřitelně vyhřáté. Abyste alespoň trochu zakryly nepříjemné stopy po potu, volte volnější oblečení, které lépe a rychleji prosychá. Často se dočtete, že z materiálu je vhodné volit bavlnu, která lépe dýchá. Pravdou však je, že bavlna dlouho prosychá a mnohem lepší službu vám udělá polyester, který nenasákne.

Z barev volte spíše světlejší, ideálně vzorované materiály, na kterých se skvrny snadněji ztratí. Naopak tmavé barvy nejenže přitahují teplo, ale skvrny jsou na nich mnohem patrnější.

                                           Propocená záda straší v tropech každého

 

A jak na make-up?

Co se make-upu týče, doporučuji vybírat odlehčenou letní verzi, která pleť krásně sjednotí. Pozor na odstín! Ten by měl být o něco tmavší, než zimní, protože nyní je vaše pleť opálenější. Ideální jsou matující emulze. Ohledně řasenek a tužek na oči, volte raději voděodolné přípravky, u kterých máte větší jistotu, že vydrží. V létě to s líčením moc nepřehánějte, žádné silné vrstvy řasenky ani tvářenky. Nechte vyniknout svou přirozenost a opálení.

A co na rty? Ideální je lesk nebo obyčejný jelení lůj s UV faktorem, který rty hydratuje a zároveň chrání před sluncem.Tým I-Moda, 12.08.2015

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top