Úplet a pletenina?

Viděli jste v naší nabídce například úpletové šaty nebo třeba halenku z úpletu? A říkáte si, co to ten úplet vlastně je? 

Úplet, nebo také pletenina, je pružná textilie, která vzniká provlékáním nebo provázáním jedné a více nití. Obrovskou výhodou tohoto materiálu je roztažnost až o 100%, pružnost, výborná prodyšnost, nemačkavost a malá náchylnost ke žmolkování. 

• Při výrobě pleteniny se uplatňují především tyto materiály: bavlna, vlna a hedvábí.

• Zhotovuje se pomocí jehel z různých materiálů a tlouštěk přizpůsobených jemnosti příze. 

/zdroj wiki/

 

Šaty, tuniky a další kousky z příjemného materiálu

Produkty z úpletu (šaty, halenky, tuniky a další), které jsou vyhotoveny buď z jemné, nebo teplé pleteniny, vás s jistotou nadchnou svým provedením. A ptáte se proč? Jednoduše díky tomu, že například takové šaty, se perfektně hodí k běžnému nošení do práce, školy, na nákupy a k dalším každodenním povinnostem. Takhle budete po celý den v příjemném oblečení, které je navíc neuvěřitelně atraktivní a elegantní. Pyšní se totiž střihem, který kombinuje právě tyto dvě vlastnosti. Klasický nebo hlubší výstřih tak může být opatřen vodopádovým límcem. Dále to může být zdobení v podobě krajky nebo průsvitného tylu. Výhodou je také to, že v chladném počasí, teplejší úplet příjemně zahřeje.

K delším tunikám a k šatům, jednoduše a hravě sladíte zbytek oděvu. K tunice padnou jak džíny, tak legíny. K šatům můžeme vybírat spodní díl podle počasí. Kalhoty můžou v teplejším počasí nahradit silonky, punčochy (klidně můžeme experimentovat s barevnými kombinacemi) a vysoká obuv v podobě kozaček. Zapomenout nesmíme ani na nějaký pěkný doplněk a šperk. Na šatech se hezky vyjímají opasky a dekolt zase pěkně ozdobí náhrdelníky.

 Úpletové šaty s páskem   Krásné úpletové šaty s elegantním límcem   Šaty z úpletu s průhledným dekoltemTým I-Moda, 14.01.2016

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top