Máte pocit, že zima se na vaší postavě podepsala více, než by vám bylo milé? Potom nevěšte hlavu a inspirujte se našimi triky, s jejichž pomocí budete rázem vypadat štíhlejší!

První vaše volba může padnout na oblečení se zeštíhlujícím efektem, například zeštíhlující šaty s promyšleným střihem a kombinací barev. Existují však další triky, které byste měla mít při nákupu oblečení a promýšlení outfitu vždy na paměti.

Tipy, jak vypadat štíhlejší

Vhodné vzory

Pokud nechcete působit příliš mohutným dojmem, vyhýbejte se příliš jemným vzorům na velkých plochách. Tunika s jemným kytičkovým motivem sice vypadá romanticky, ale v případě větších velikostí se zamýšlený efekt vytrácí a výsledek může působit spíše starosvětsky. To však neznamená, že máte povoleny pouze stokrát ohrané tmavé barvy. Světlejší odstíny však použijte na méně problematické partie, abyste na případné nedostatky zbytečně neupozorňovala. Volte také spíše vzdušné materiály, které přece jenom nebudou postavu zcela obepínat.

Zvýrazněná silueta

Mnoho žen ještě stále žije v přesvědčení, že větší proporce je nutné za každou cenu zahalit do množství látky. Je pravda, že takto utajované špíčky nikdo neuvidí, ale ona „velká plachta“ o nich velmi jasně napovídá. Ženy kypřejších tvarů by naopak měly „přiznat“ své křivky, zejména pas, například v šatech pro plnoštíhlé. Volnější tuniky nebo šaty proto přepásejte stylovým opaskem. Pro milovnice módy, které trápí větší zadeček a širší boky, jsou jako stvořené áčkové sukně. Každopádně se raději vyhýbejte módním oversized kouskům, které vypadají dobře jedině na přehlídkovém molu.

Vhodné je dbát i na správnou délku kalhot, kabátů apod. Dlouhonohá hubená modelka bude vypadat skvěle v kalhotách zkrácené délky, ale ženě s běžnou konfekční velikostí moc dobrou službu neudělají.

Vyhovující boty

Hitem posledních let jsou kotníkové boty. V obchodě takové boty sice vypadají skvěle, ale uvědomte si, že opticky značně zkracují nohy, což zrovna nenahrává štíhlejšímu dojmu. Také se v zimě vyvarujte kozaček, které až příliš obepínají lýtka. Po zbytek roku je vhodné volit méně robustní boty, které celý outfit odlehčí.

Máte nějaké tipy na to, jak vypadat štíhlejší?

Dámské zeštíhlující šaty  Dámské letní šaty pro plnoštíhléČerná tunika s opaskem Tým I-Moda, 26.04.2017

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top