Také maminky na rodičovské dovolené se chtějí líbit. Ovšem zvolit vhodné oblečení, které bude praktické, pohodlné a ještě slušivé, to může být někdy velký oříšek. Pokud jste byla zvyklá oblékat se každý den do kostýmku, pak to pro vás bude jistě velký šok. Na rodičovské dovolené totiž kostýmek jen tak neobléknete, většina žen nejčastěji volí vytahané tričko a legíny. Ovšem vůbec to tak být nemusí. Zkuste skloubit zdánlivě nemožné. Pohodlí, praktičnost a elegance lze spojit v jedno, stačí jen trochu popustit uzdu své fantazii.

Matka s dítětem

 

Nepouštějte do svého šatníku nudu

Také si říkáte, jaká je škoda, když maminky na pískovištích sedí ve vytahaných svetrech a teplácích? Nemusíte spadnout na „módní dno", ale naopak zvolit zlatý střed. Ideální volbou pro maminky s malými dětmi jsou leginy všeho druhu, krátké, tříčtvrteční či dlouhé. Leginy mohou být jednobarevné či se vzorem, hlavně s příměsí elastanu, aby krásně seděly. A k tomuto oděvu už lze snadno zvolit vhodný top, ideální jsou tuniky nebo volnější trička (ale zase není třeba vybírat módu od „Vietnamců“, ale zvolit sportovně elegantní a hlavně dobře padnoucí kus). Pokud nejste spokojená se svou postavou, což většina maminek po porodu není, pak si pořiďte k leginám krátkou sukni nebo volnější šaty (či delší tuniku). A na nohy stačí pohodlné baleríny nebo plátěné tenisky.

Dámská letní halenkaDámské kalhoty černé

 

S čím se naopak rozloučit?

Patrně po celou dobu rodičovské dovolené nebudete potřebovat boty na podpatku, kostýmky a bílé oblečení obecně. Vyjma těch jedinečných chvil, kdy budete moci vyrazit někam bez dětí. Takže tyto kousky oblečení a doplňků nechte pečlivě uschované ve skříni, jednou přijde jejich doba. Nyní se zaměřte na sportovní eleganci. Pokud milujete tepláky, pak dejte přednost značkovým, které drží tvar a jsou kvalitní. Skvělou službu vám udělají také rifle, ať už dlouhé či krátké. Dejte však přednost vyššímu pasu, z bokovek by vám na pískovišti mohlo trochu vykukovat pozadí a věřte, že malé děti si neberou servítky. Příměs elastanu zajistí pružnost a větší pohodlí.

A jaké doplňky zvolit?

Klasické kabelky do ruky nebo jen přes rameno jsou pasé, protože potřebujete mít obě ruce volné. Ideální variantou jsou takzvané crossbody kabelky, které mají nastavitelný popruh, který můžete umístit přes hlavu a kabelka tak dobře drží. Je to mnohem elegantnější, než klasické batohy.Tým I-Moda, 15.06.2015

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top