Smiřte se s tím. Nemůžete se neustále vyhýbat podpatkům. Podpatky, ať už nízké, nebo vysoké, zkrátka k ženám patří. Vyrazte do světa jako dáma a nazujte si pravou elegantní módu. Nebojte se, náš tým i-Moda vás nenechá na holičkách. Poradíme vám 10 tipů jak hravě zvládnout chůzi na podpatcích.

 Boty na podpatcích

 

1) Výška podle vaší odvahy: Nosit podpatky neznamená, že si musíte pořídit jehly vysoké 12cm. To přenechejte modelkám, které je nosí denně. Spoléhejte na vaší odvahu. Vyberte si výšku podpatku podle toho, jak moc si na ní troufáte.

 

2) Širší podpatek – stabilnější chůze: Máte štěstí, že se do módy vracejí široké podpatky. Tento druh podpatků vám totiž zajistí stabilnější chůzi. Navíc je neuvěřitelně pohodlný, budete se cítit jako v bačkůrkách.

 

3) Pomalu a soustředěně: Učený z nebe nespadl. Abyste začátky vaší podpatkové kariéry přežila bez nehod a zranění (neopravené chodníky jsou zrádné) choďte pomalu a soustředěně. Běžecký maraton přesuňte na jiný den.

 

4) Váha na paty: Už vám někdo tento trik poradil? Chůze na podpatkách se zvládá mnohem lépe, když chůzi přenesete právě na paty, tam, kde jsou umístěné podpatky. Paradox, že? Je to kvůli sklonu podpatku. Kdybyste vaši váhu přenášeli na špičky. Už během první hodiny vás rozbolí nohy tak, že raději budete chodit bosé.

 

5) Platforma je kámoš: Mnohé ženy si myslí, že s platformou jsou i vyšší podpatky, a tím pádem jsou boty neschůdné. Opak je pravdou. Podpatky jsou možná díky vyvýšené platformě vyšší, platforma se ale postará o pohodlí vašich nožek.

 

6) Zabezpečený kotník: Na vaše začátky jsou ideální sandálky, které do týmu přibraly i kotník. Ten díky sandálkům bývá zpevněný. Tím docílíte celkového zpevnění vaší nohy. Chůze na podpatků vám potom už nebude dělat žádné vrásky.

 

7) Jako na houpačce: Podpatkům musíte přizpůsobit celou vaší chůzi. Nechcete přece působit jako prkenný začátečník. Jsme ženy, jsme profesionálové. Berte to jako hru. Tělo mějte krásně srovnané v souladu s vaší páteří, hezky narovnejte hrudník a nebojte se kroutit zadečkem. Muži si myslí, že je to proto, abychom je lákali do pasti. Náš cíl je ale jasný – udržet rovnováhu a nespadnout na zem.

 

8) Zdravotní pomůcky: Pokud se vám chůze na podpatcích zalíbila, pořiďte si zdravotní pomůcku, která vám chůzi ještě více usnadní. Tou je příjemná chladící a masírující vložka do bot. V dnešní době existují už různé druhy, které jsou dokonale propracované. Můžete si je tak vzít i do lodiček a nikdo nic nepozná. Pššt, bude to naše malé tajemství.

 

9) Vyhýbejte se nepřátelskému území: Kočičí hlavy, roztátý asfalt, kanálové mřížky, eskalátory… bohužel tím, že se naučíte udržovat rovnováhu, váš boj ještě nekončí. Pokud to jen bude možné, vyhýbejte se terénu, na kterém byste mohly klopýtnout, nebo hůř – zničit si vaše podpatky.

 

10) Přijdou chvíle, kdy vás budou bolet nohy tak, že se vám bude chtít brečet. Jsme upřímní, nebudeme vám mazat med kolem pusy. Pro krásu se musí něco protrpět a pro módu to platí dvojnásob. Abyste takové okamžiky zvládla s grácií, mějte na mysli, co říkala největší milovnice podpatků Marilyn Monroe: „Nevím, kdo vymyslel podpatky, ale ať už to byl kdokoli, všechny mu hodně dlužíme.“

Džínové dámské kozačky na podpatku Dámská společenské obuvBoty na platforměPodzimní kozačky dámskéTým I-Moda, 09.11.2017

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top