Mezi další navrátilce módních trendů 90. let patří choker. Tento módní doplněk má svou vlastní historii. Současné módní trendy jej jako vždy pojaly podle svého a tak z chokeru udělaly součást topů, svetrů a halenek. Doufáme, že takový kousek už máte ve skříni, budete jej totiž nutně potřebovat!

Módní historie chokeru

Zajímá vás, kde se vůbec vzal trend choker? Ačkoliv svou největší slávu choker zažil teprve před pár lety, svůj původ má až v 16. století, kdy ho v trochu jiné podobě nosívala anglická královna Anna Boleynová. Pro tu byl úzký náhrdelník typickým znakem. Jako anglická královna byla samozřejmě vzorem ostatním a sama udávala módní trendy. A tak jí brzy začala následovat šlechta. Z chokeru se postupně stal módní doplněk, který byl symbolem bohaté šlechty. Zdobily ho různé kovy, drahokamy a v pozdějších letech i perly.

Současný trend choker topů

Už v minulém roce se k nám vrátil trend choker doplňků a řetízků. V letošním a především příštím roce se můžeme těšit na trend choker topů a svetrů, které udělají z obyčejných oděvů originální a elegantní kousky, které by rozhodně měly mít právoplatné místo ve vaší šatní skříni, stejně jako královna Anna.

 

Červený pulovr s chokeremHalenka s chokeremDámský top s chokeremDámský svetr s chokeremTým I-Moda, 03.12.2018

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top