Plesová sezóna je tu, ale jaké jsou tedy trendy a v jakých šatech opravdu zazáříte? Náš článek vám jistě napomůže s výběrem dokonalých plesových šatů na nejeden ples!

 Trendy plesové šaty pro letošní rok

 

Šaty: krátké i dlouhé

Řešíte dilema, zda si pořídit krátké, nebo dlouhé plesové šaty? Dlouhé plesové šaty jsou osvědčenou klasikou, ale i krátké plesové šaty mají něco do sebe! V tomto případě však pamatujte na to, že šaty by vám měly sahat nejméně po kolena a v případě opravdu honosných plesů od nich raději úplně upusťte.

Střihy: splývavé i bohaté

Jestliže jsou plesové šaty letos něčím charakteristické, pak jsou to rozhodně úzké, splývavé střihy, které za všech okolností působí velmi žensky a elegantně. Bohaté sukně jsou sice poněkud na ústupu, ale v kratších verzích evokujících padesátá léta se jedná o kousky, které zaručeně zaujmou!

Materiály: lehké i luxusní

Módním trendům vládnou zejména jemné průsvitné materiály, které jsou jako stvořené k vrstvení, čímž vytváří romantický, éterický dojem. V kombinaci s krajkou jsou takové plesové šaty vskutku sázkou na jistotu. Stálicí v módních salónech rovněž jsou lesklé materiály, které právě na tanečním parketu dokonale vyniknou, zejména pak ve světlejších odstínech, například oblíbené bílé, krémové, růžové či tyrkysové.

Detaily: výstřihy i rozparky

I v této sezóně nechybí výstřihy, ovšem ty jsou často k vidění v zadní části šatů. Odhalená záda totiž působí vskutku luxusně. Naopak šaty bez výstřihu jsou často ozvláštněny netradičními průstřihy, které však moc neodhalují, spíše jen decentně naznačují. Jindy mohou poutat pozornost nohy, které vyniknou ve vysokých rozparcích, tím spíše při pečlivě natrénovaných tanečních figurách.

Aplikace: výšivky i flitry

Čím dál častěji jsou v kolekcích vidět šaty s třpytivými aplikacemi a výšivkami dozdobenými lesklými flitry. Takové šaty mohou být až příliš výrazně, ale není třeba se jich bát! Jsou totiž šperkem samy o sobě, takže stačí už jen nejnutnější doplňky, aby byl výsledek dokonalý!

 

Už máte na letošní plesovou sezónu vybrané ty NEJ plesové šaty? A nezapomeňte na dokonale ladící doplňky, například luxusní soupravy šperků!

Doporučujeme zavítat i do našeho předchozího článku k plesovým speciálům: "Připravte se na plesovou sezónu včas"

Plesové šaty pro letošní rokTým I-Moda, 17.01.2017

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top