Jestli existuje barva, která nejvíc představuje ženskost a krásu je to právě růžová. Růžová získala svůj název od slova růže a právě díky tomuto spojení s nádhernou květinou je charakteristická jako romantická barva vhodná především pro ženy. Co je na ní tak speciální?

Speciál o barvách - Jen růžová to může být

Růžovou nenosí jen barbie

Převládalo období, kdy ženy a děvčata, která nosívala růžovou, byla považována za typické barbie ženy, které moc moudrosti nepobraly. Ne třeba zmiňovat, že soudit člověka podle barvy oblečení, které nosí, je hloupost. Růžová barva je typickým symbolem ženskosti a nositelky této barvy jsou odvážné právě díky předsudkům ostatních.

Proč je růžová pro vás jako stvořená?

- Růžovou můžete kombinovat s téměř jakoukoliv jinou barvou. Nejvíce k této barvě pasuje již tradiční černá a bílá, ale také námořnicky modrá, zelená či šedá.

- Je to barva dobré nálady. Růžová barva je uklidňující a osvěžující.

- Růžová sluší každému, ať už jste blondýnka, brunetka nebo zrzavá kráska.

Tip na závěr

Aby váš outfit dosáhl správného kontrastu, k pastelově růžové halence volte tmavší odstín např. džín či sukně. Naopak tmavě růžovou, která více pestrá zkombinujte se světlejšími odstíny. Váš outfit tak získá správnou pestrobarevnost a budete nepřehlédnutelná.

Růžový halenka a černé kalhoty   Černé skinny džíny   Dámské šaty v kombinaci s černou barvouTým I-Moda, 09.05.2016

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top