Máte problém vhodně se obléknout do nové práce, na důležitou pracovní schůzku a další mimořádné, ale i běžné příležitosti? Pak má váš šatník své nejlepší roky už pravděpodobně za sebou a nedokáže s vámi držet krok. A to je ten nejvyšší čas pro důkladnou obměnu šatníku!

 

Obměňte svůj šatník

 
Čeho se zbavit

V první řadě udělejte pořádnou inventuru šatníku. U každého kusu oblečení se pokuste vzpomenout, kdy jste jej měla naposledy na sobě? Je to více než rok? Pryč s ním! Je to více než půl roku? Pak zvažte, jestli by někomu jinému neudělal lepší službu, když vám v podstatě jen zabírá místo.

S čím začít

Nejprve se zkuste zamyslet nad tím, jaký je ten „váš“ styl. Nosíte spíše elegantní věci, nebo naopak nedáte dopustit na pohodlné sportovní oblečení? Pak se toho držte při každém dalším nákupu. Obměnu šatníku je vhodné si rozplánovat, zvlášť pokud vám rozpočet nedovoluje obměnit vše najednou. Například si v pomyslném „plánu“ stanovte, že jeden měsíc obnovíte spodní prádlo, další měsíc se zaměříte na kalhoty, poté třeba na šaty, samozřejmě také v závislosti na počasí.

Do čeho investovat

Jestliže se na našem nevyplatí přehnaně šetřit, pak jsou to základní, „basic“ kousky, které jsou výborně kombinovatelné. Jedná se zejména o elegantní společenské kalhoty, pohodlné džíny, hřejivý kabát a podobně. Základní kousky vašeho šatníku by neměly příliš hýřit barvami, raději se zaměřte na bílou, černou, šedou, krémovou, béžovou, hnědou, tmavě modrou a další nevýrazné odstíny. Zaměřte se raději na kvalitní materiály, díky nimž oblečení vydrží jako nové i po dlouhou dobu.

Na čem ušetřit

Naopak výrazné kousky, které jsou jednu sezónu hitem, ale další rok po nich ani pes neštěkne, nemusí vaši peněženku vyprázdnit. Zde popusťte uzdu fantazii a sáhněte po výrazných barevných modelech s nejrůznějšími aplikacemi, nebo nápisy. V létě užijete například moderní crop topy, po celý rok zaujmete ve společenském topu atd.

Inspirujte se také našimi dalšími tipy, jak si sestavit šatníkTým I-Moda, 19.08.2016

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top