Krajkové oblečení patří mezi nejvíce sexy kousky. Aby tyto sexy kousky něco vydržely a nezničily se už během prvního praní, je třeba více péče než u ostatních kousků. Krajka je totiž velmi jemný materiál, o který je třeba pečovat. Jak na to?

Krajka a její složení

Obecně platí, že se krajka vyrábí z polyamidu a elastanu. S tím, že polyamid převládá. Krajka bývá většinou vyráběna z 80-85% polyamidu a 20-15% elastanu. Čímž je krajka příjemná na tělo, krásně drží tvar a při správné péči o kousek s krajkou, vydrží klidně několik let. Velkou výhodou také je, že je nemačkavá, tudíž můžete ušetřit svůj trendy kousek od žehlení, kterým se krajka také ničí. Pak už zbývá tedy jen jeden bojový úkol, a to jak tedy krajku správně prát?

Šetrné praní

Odborníci, a to i výrobci krajkového oblečení, doporučují prát krajkové oblečení v ruce, což se můžete sami přesvědčit na cedulce vašeho oblečení, kde máte doporučenou péči o váš kousek. Dejme ale ruku na srdce – která žena má dostatek času a nervů prát oblečení v ruce? V dnešní době už je mnoho praček vyráběno tak, že si můžeme vybrat z mnoho programů na praní, včetně šetrného praní. Jak poznáme šetrné praní? Rozhodně nikdy neperte krajkové oblečení nad 30°C. Držte se této hranice, kterou nesmíte překročit. Nejvhodnější je prát vaše krajkové oblečení zvlášť – nehrozí tak, že se krajka zatrhne. Velkou váhu na životnosti vaší krajky má také časté praní. Ať se snažíte sebevíc, krajka se časem poškodí. Největší problém je časté praní. Jedno běžné nošení a večer hned hodit do prádelního koše? Tak je to špatně. Nejste přeci žádná špindíra. Myslete na "zdraví" své krajky a než ji vyperete, vemte si jí ještě párkrát na sebe, nemučte ji, ona se vám poté odvděčí svým sexy nepoškozeným vzhledem.

 

Sexy krajkové tílko  Přiléhavé krajkové šaty  Dámský top krajkovýTým I-Moda, 10.11.2016

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top