Největší výhodou bižuterie je cena. Díky nízké ceně bižuterie můžete váš outfit doplnit každý den o jiné „šperky“ a kousky nejsou okoukané. I o bižuterii je třeba se starat, aby vám vydržela co nejdéle jako nová. Máme pro vás pět tipů, jak se o ni správně starat.

5 tipů jak se starat o bižuterii

1) Vyhýbejte se s vaší milovanou bižu styku s vodou. Díky vodě bižuterie často změní barvu, někdy dokonce zčerná.

2) Přesto, že na nás konečně vykouklo sluníčko a ráda se sluníte, vaše bižuterie na přímém sluníčku trpí. Pokud vás čeká celodenní opalovačka, nechte raději doplňky doma ve stínu.

3) K povrchovému poškození může dojít také ve sportu. Přesto, že váš sportovní outfit vypadá hned elegantněji, mohlo by se také stát, že máte svou oblíbenou bižuterii naposledy. Proto se velkému sportování či jiné podobné činnosti s bižuterií vyhýbejte.

4) Velkým a často nejčastějším ničitelem bižuterie jsou chemické prostředky, které bižuterii totálně zničí. Mezi tyto nejčastější prostředky patří především chlór, ale také některé druhy laku na vlasy, či dokonce parfému.

5) Rada na závěr: Největším záporem bižuterie je skutečnost, že po nějakém čase působí zašlým dojmem. I na to ale existuje vychytávka! Smíchejte v malé misce horkou vodu s mycím prostředkem na nádobí v poměru 1:1, vložte bižuterii, kterou chcete vyleštit a ponechejte v misce s vodou hodinku až dvě.Tým I-Moda, 11.05.2016

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top