Stejně jako vaši domácí mazlíčci potřebují péči, o vaše oblečení ležící ve skříni je třeba také pečovat, aby vydrželo co nejdéle jako nové. Jak toho docílit? Dnes vám na i-moda poradíme 5 tipů, jak se správně starat o džíny.

5 tipů jak se správně starat o džíny

 

Časté praní džíny ničí!

Módní firmy, které se specializují na výrobu džín, dokonce doporučují prát vaše milované džíny co nejméně, tedy tak jednou měsíčně. Zní to děsivě? Pokud jste doposud prala vaše džíny po jednom až dvou nošení, chápu, že jste asi v šoku. Bohužel je to pravda. Časté praní totiž džínům neprospívá – nedrží tvar, častěji se vytáhnou, mění se struktura. Zkuste tak prát vaše džíny jednou za týden, či za dva týdny.

Perte ve studené vodě!

Když už se neobejdete bez praní, protože se na vašem denimovém kousku objevila tajuplná skvrna, o které za boha nevíte, jak se tam objevila, vsaďte zásadně na studenou vodu.

Teď jsou menší – po pár nošení tak akorát!

Přesto, že se o své džíny budete starat dle návodu a dodržovat jej do posledního detailu, vytažení džín se nevyhnete. Toto je jedna z mnoha chyb, kterou ženy při výběru džín dělají. Proto doporučujeme – padnou vám džíny tak, že zapnete knoflík tak akorát? To je ideální. Po pár nošení se totiž z vašich menších džínů stanou džíny, které vaší postavě dokonale padnou. A co dělat, aby se zase nezmenšily a držely váš onošený tvar? Na to je odpověď v předchozím bodě – perte ve studené vodě.

Džíny nejsou na cvičení!

Ano, většina džínů obsahuje kromě denimu také elastan, který je pohodlný a umožňuje vám se v džínách pohybovat, jak vy potřebujete. Na cvičení raději ale zvolte legíny.

Žehlit nebo nežehlit?

Zde se odborníci rozchází. Džíny není zásadně třeba žehlit, pokud máte správnou velikost, která krásně obejme vaši postavu, vytvarují se sami od sebe. Přesto mějte na paměti, že pokud vaše milované džíny vyžehlíte, krásně změknou a o to lépe se přizpůsobí vaší figuře.Tým I-Moda, 14.06.2016

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top