Čeká vás vytoužená dovolená? Pak si ji nenechejte ničím zkazit a připravte se na ni v klidu. Máme pro vás léty prověřené a vyzkoušené tipy, které vám usnadní přípravu na dovolenou, jež může být mnohdy velmi stresující.

Jak se sbalit na dovolenou

 

Seznam je základ

Nejjednodušší a zároveň nejefektivnější je vytvořit si promyšlený seznam, který před každou dovolenou oprášíte a pouze si budete moci odškrtávat jednotlivé položky. Ani při největším stresu se vám tak nestane, že si po cestě s hrůzou uvědomíte, co všechno jste zapomněla.

 

Oblečení srolujte

Děsí vás pomyšlení, jak bude všechno oblečení po vytažení z kufru zase pomačkané? Potom jej neskládejte, ale opatrně jej srolujte. Tento způsob balení je vhodný zejména v případě triček a tílek. Obecně se snažte oblečení příliš nepřehýbat a ihned po příjezdu do hotelu vše rozvěste na ramínka.

 

Využijte každou skulinku

Při balení mnohdy bojujeme o každý centimetr. Abyste u moře nemusela oželet své oblíbené šaty, využijte úložný prostor na maximum. Ponožky zastrkejte do bot a využijte veškeré boční kapsy. Svetr či bundu si vezměte přes sebe, ať vám v kufru zbytečně nezabírá místo.

 

S kosmetikou zacházejte opatrně

Po otevření kufru by vás jen máloco mohlo více rozhodit, než když budete mít veškeré oblečení flekaté od rozlitého opalovacího krému. Veškerou kosmetiku proto uložte do pevného igelitového sáčku, aby při vytečení tělového mléka či sprchového gelu zůstalo vaše oblečení netknuté.

 

Nechejte si rezervu na suvenýry

Pokud si příliš nepotrpíte na upomínkové předměty, využijte volné místo na nákup nějakých místních delikates. Uvidíte, že až si v zimě přidáte do těstovin pravá italská sušená rajčata, rázem se v myšlenkách vrátíte na místo činu…

 

Naše rada na závěr

Balení nenechávejte na poslední chvíli, abyste na poslední chvíli nemusela shánět nové plavky, nezbytné léky a podobně.Tým I-Moda, 07.06.2016

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top