Výběru oblečení věnujeme mnohdy velké množství času a jsme schopni utratit za něj hodně peněz. Proto je žádoucí věnovat i následné péči o prádlo dostatečnou pozornost. My vám poradíme, jak se starat o oblečení, aby zůstalo co nejdéle jako nové.

Praní prádla a rady

Rada číslo 1: Perte oblečení na co nejnižší teplotu

Při praní vždy mějte na paměti, že vysoké teploty prádlu škodí, neboť ničí jeho strukturu a neprospívají ani barvám či potiskům. Proto vždy volte program s co nejnižší teplotou, nemusíte se bát, že prádlo nebude dostatečně vyprané. Složení moderních pracích prášků je totiž uzpůsobené právě nízkým teplotám.

Rada číslo 2: Jemné prádlo perte v ruce

S jemným prádlem je třeba zacházet velmi opatrně, perte jej v síťce a vždy nastavte speciální program. Jestliže se o své kousky přece jen bojíte, perte je v ruce. Tato námaha se vám jistě vrátí, neboť prádlo vám vydrží mnohem déle.

Rada číslo 3: Kupujte kvalitní prací prášky

Vaše pečlivě vybrané kousky si zaslouží mimořádnou péči. Proto svému oblečení dopřejte kvalitní prací prášky nebo gely. Rovněž není vhodné prát všechno oblečení v jednom přípravku, pořiďte si speciální prostředek na černé, barevné, bílé a jemné prádlo.

Rada číslo 4: Omezte žehlení na minimum

V případě žehlení platí dvojnásob, že vysoké teploty dávají oblečení zabrat. Žehlete tedy jen to oblečení, které to přímo vyžaduje. Navíc ušetříte spoustu času, když nebudete žehlit veškeré oblečení. Raději tento čas investujte do pečlivějšího věšení prádla, díky čemuž nebude žehlení ani třeba.

Rada číslo 5: Dbejte na kvalitu

Na opotřebovávání oblečení má samozřejmě zásadní vliv i jeho kvalita. Není se čemu divit, že nekvalitní tričko se po pár vypráních vytáhne a bude plné žmolků. Investujte proto raději do kvalitních kousků, které vám vydrží delší dobu. Ve skutečnosti tak budete šetřit nejen životní prostředí, ale i peněženku.Tým I-Moda, 05.04.2016

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top