Luxusní zboží není levná záležitost a nemůže si jej dovolit zdaleka každý z nás. Často pak sáhneme po druhé alternativě, kterou jsou padělky značek. Možná si říkáte, že je to skvělé řešení, ale padělky od originálů se často diametrálně liší. V dalších případech se můžeme setkat s tím, že obchodníci nám budou chtít prodat věci jako originál, ovšem ve skutečnosti půjde o padělek. Jak se v takové situaci zachovat? Poradíme vám!

Zaměřte se na detaily!

Základním orientačním vodítkem bývá cena. Pokud vám výrobce nabízí kabelku Louis Vuitton za "pár stovek", patrně to nebude skutečná "Vuittonka", ale padělek. Protože tyto kabelky se prodávají v řádu tisíců korun, často se jejich částky pohybují v pětimístných číslech.

Další nápovědou je logo i celkový design výrobku. Zkontrolujte si oblečení i doplňky skutečně pořádně. Čím nápadnější logo, tím více je to podezřelé. Jen si vzpomeňte, jak na vietnamských trzích často narazíte na značku „Adidas“, nápis prakticky přes celou nohavici, ale ve skutečnosti jde o padělek za pár stovek. Značky si dávají na svých výrobcích záležet. Nápisy a loga často najdete například na zipech a zdaleka nejsou tak nápadná, jako u padělků.

U oblečení poznáte padělky při omaku látky. Často vám to přijde jako „hadr“, protože se jen málokdy jedná o kvalitní látku. Zkuste sledovat také průhlednost tkaniny, například proti oknu. U originálu je průhlednost tkaniny skutečně minimální, naopak u padělku je významná.

 Fake kabelkyTým I-Moda, 21.08.2015

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top