Oblékáte se ráda?

Ráda se pěkně a vkusně oblékáte, dbáte na svůj šatník? Říkáte si, co byste mohla změnit? Černo-bílé kombinace jsou sice nestárnoucí klasikou, nicméně je to trochu nuda, nemyslíte? Proč nevsadit na variabilnější kousky, ve kterých budete výrazná. Zejména pak k letnímu období patří pestrobarevné oblečení, které se nemusíte bát kombinovat. Módní trendy poukazují na volnost v barevných kombinacích. Dávno už neplatí, že jedna výrazná barva na oblečení bohatě stačí. Naopak, zkuste si obléci například žluté sáčko a modrou sukni. Léto dává zelenou barevným odstínům a pestrým motivům.

Šaty s pestrým barevným motivem          Dámské leginy s trendy motivem

 

Sladit oblečení není jednoduché

Pravda je, že sladit vkusně oblečení není jednoduchý úkol. Kompozice jednotlivých barev by měla k sobě ladit, aby celkový dojem nebyl přeplácaný. Pokud smícháte „páté přes deváté“, nepomůže vám ani drahé značkové oblečení. To však neznamená, že se musíte oblékat usedle a zcela se vyhýbat barvám a potiskům, naopak. Důležité je také dbát na výběr vhodných doplňků, které mají v konečném výsledku klíčový význam.

Pokud dáváte přednost neutrálním barvám, zkuste je trochu oživit, uvidíte, že doslova omládnete. Například k béžovým šatům zvolte červenou kabelku a ve stejném odstínu i boty. Pokud v tomto ohledu stále tápete, dáme vám jednoduchou radu. Zvolte si jednu dominantní barvu, která bude ve vašem outfitu převažovat. Klidně vsaďte i na neutrální barvu, která je pro módní neznalce velmi jednoduchá. K tomu pak můžete jednoduše kombinovat svršky, například vhodná kombinace je zelená a modrá. Tyto dvě barvy se vzájemně nevylučují. Nebo červená s růžovou či oranžovou, dále pak hnědá se zlatou, fialová s růžovou a podobně.

Dámské pestrobarevné šaty     Dámská letní halenka

 

Chytrá kombinace barev pro každého

Pokud si troufnete na tři výrazné barvy, pak buďte opravdu obezřetní. Opět vsaďte na jednu dominantní barvu, která bude tvořit podklad, a další odstíny ji budou doplňovat. Například letní lila šaty. K těm můžete jednoduše obléci růžovou kabelku a boty, přes ramena jednoduchý béžový svetřík. Květovanou tuniku můžete doplnit jednobarevnými legínami, klidně i výraznějšího odstínu například modré a zelenou kabelkou.Tým I-Moda, 29.06.2015

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top