Byla vám do vínku nadělena postava ve tvaru hrušky a vás to stále trápí? K tomu ovšem není důvod, stačí jen vědět, jak vyzdvihnout přednosti a zakrýt případné nedostatky. Inspirujte se tedy našimi tipy na to, jaké oblečení vyhledávat a kterému se naopak pokud možno vyhnout.

Odlákejte pozornost jinam

Základní pravidlo zní: upoutejte pozornost k horní polovině vašeho těla!

Sázkou na jistotu jsou v každém případě topy, které se dole mírně rozšiřují, takže nebudou obepínat vaše problematické partie. Také se vždy snažte řídit dalším nepsaným pravidlem, podle kterého by svrchní oděv nikdy neměl končit v nejširším místě, aby na něj zbytečně nepoutal pozornost. Na škodu také není, pokud je halenka nějak zdobená, stačí například volán, lodičkový výstřih nebo řasení v oblasti prsou. Dobrou službu vám udělá i výraznější bižuterie, především náhrdelníky, které rovněž přitáhnou pozornost na horní část vašeho těla.

Na léto se hodí i dlouhé volnější tuniky, které sahají minimálně pod zadeček, zejména v kombinaci s pohodlnými legínami. Opět se však nebojte zdůraznit váš pas, například nedbale zapnutým páskem.

Černý delší top  Dámský výrazný náhrdelník  Delší dámská tunika

Na výběru kalhot si dejte záležet

I co se týče kalhot, platí, že by neměly začínat příliš nízko. Řečeno jinými slovy, vyhněte se pokud možno bokovým kalhotám. Vhodnější jsou totiž kalhoty až do pasu. Také se raději vyvarujte moderních cigaretových nohavic, lepší volbou jsou rovné nohavice nebo dokonce mírně rozšířené. Nežádoucí jsou i některé módní výstřelky, například různé aplikace, které by opět přitáhly nežádoucí pozornost na dolní část vašeho těla.

Sukně a šaty

Naše rada zní: vyzrajte na problematické partie v sukni nebo šatech! Je velká škoda, že čím dál více žen se vyhýbá nošení sukní a šatů a uchyluje se k džínům a kalhotám. Přitom právě pro ženy s širšími boky jsou šaty a sukně hotovým darem z nebes.

Ideální jsou sukně i šaty áčkového střihu, které zdůrazní pas, zároveň však nepřitahují pozornost na boky a zadeček. K áčkové sukni se hodí jednak upnutější top, ale i volná halenka, kterou raději zastrčte pod sukni, aby byl patrný váš pas. Naopak se vyvarujte pouzdrových sukní, které příliš obepínají postavu a zdůrazňují všechny nedostatky v oblasti boků a hýždí.

Krásná a pohodlná dámská sukně  Krásné černé šaty  Zvonové kalhoty

A co barvy?

Při výběru outfitu si dejte záležet i na barvě jednotlivých kousků. Kalhoty nebo sukně je lepší volit spíše v barvách tmavších, naopak v případě halenky nebo topu se můžete odvázat a sáhnout po jasnějších barvách nebo vzorech.

Doufáme, že jsme vás přesvědčili, že i s postavou ve tvaru hrušky se můžete stylově obléknout bez větších obtíží. Nenechte se proto ovlivnit neúprosným diktátem módních časopisů propagujících stále jen vyhublé modelky bez náznaku jakýchkoli ženských křivek. Většina mužů se spíše ohlédne za ženou, která si je vědoma svých předností a umí je „prodat“.Tým I-Moda, 26.02.2016

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top