Co se týče oblečení a zimy, jedná se určitě o to nejtěžší vybírání šatníku v roce. Venku je zima a proto na sebe musíte nahodit několik vrstev oblečení, musíte přemýšlet dopředu, co k čemu sladit a celkově příprava zabere větší čas než v létě. Taky už se těšíme, až si vezmeme kraťasy, pohodlné tílko, žabky a vyrazíme ven :)

Vybírání a barvy

Sami víme, že to není nic jednoduchého, ale i s malou dávkou fantazie a šikovnosti si dokážete vytvořit perfektní zimní outfit. Je ale třeba dbát na to, abychom si na sebe nevzali šílené kombinace všeho, co doma najdeme. V první řadě je důležité vyvarovat se až moc pestrobarevným kombinacím. I když je zimní čas pochmurný a tmavý, tak snažit se rozzářit své okolí něčím šíleně barevným, není ten nejlepší nápad. Zkusme proto volit svůj outfit do jednotných barev. Pro zimu 2015/2016 je trendy barvou hnědá, zelená a černá. Pokud ovšem jste na „veselejší“ a světlejší barvy, tak před blížícími se Vánocemi můžete zvolit barvy do červena a červených odstínů.

Svetry, roláky a tuniky jsou stále fungující klasikou

A je to opravdu tak. O svetrech není pochyb, ty jsou tu s námi již několik desítek let, a pokaždé splní svůj účel. A to jak co se týče elegantností, tak i tím, že vás v chladných a mrazivých dnech příjemné zahřejí. Roláky, které jsou v posledních letech docela opomíjeny, což je docela škoda, jsou další klasikou, která by ve vašem šatníku neměla chybět. Dnešní elegantní střihy, totiž jasně dávají najevo, že roláky mají mezi zimními outfity zasloužené místo. Ale opět bychom se vyhnuli „přestřeleným“ barvám a kýčovitých motivů. V dnešní moderní době a zvlášť v letošní sezóně jsou oblíbené minimalistické vzory a decentní zdobení (výjimku tvoří Vánoční svetry se soby). V našem internetovém obchodě jsou mezi zákaznicemi oblíbené tuniky. Jednoduše řečeno, tuniky můžou být i svetry delšího střihu ve volnějších a útlejších střizích.

Krásný červený svetr     Nádherný bíly svetr s trendy výstřihem     Rolák v cappuccino barvě

Rifle, legíny i sukně

Největším plusem těchto zmiňovaných oděvů je hravé a jednoduché sladění se zbytkem oblečení. Ke svetru si totiž můžete vzít dámské rifle, legíny, které můžou byt klasické nebo termo (skvělá novinka, která zahřeje vaše nožky), tak třeba sukně. Volíte-li elegantnější zimní oděv. Jednoduchá paráda na vašem těle, kdy si vezmete silonky, vyšší kozačky, skvělou sukni se zimním kabátkem nebo bundou v ležérnějším stylu. Co se týká riflí, tak ty tvoří malou výjimku extravagance. Můžeme tak sáhnout po riflích, které můžou být zdobeny stylovými záplatami nebo drobnými kamínky. Z barev se hodí světlé i tmavě modré provedení, nebo v poslední době populární černé. Ani bílé jeans nejsou krokem vedle. Ale co se týká praktičnosti, dávali bychom si už opravdový pozor na počasí. Sníh ve městě není ten nejčistší, a proto může dojít k jednoduchému zašpinění kalhot.

Bundy, kabátky a zbytek známe

Tak, a v poslední řade nezbývá než na sebe vzít bundu nebo zimní kabát a tím bude náš zimní oděv hotový. Tedy skoro. Bundičky a zimní kabáty jsou tou asi nejdůležitější součásti a právě proto jsme si tyto dva oděvy rozebrali ve starších samostatných článcích (bundy TADY, kabátky TADY). Jen okrajově zmíníme, že bunda by hlavně měla sloužit jako ta část oděvů, která vás v mrazu nenechá zmrznout. Ale i zde jde pěkně kombinovat. Populární jsou bundy s kapucí, kterou zdobí rozkošný kožíšek. Dále jsou to známé péřové bundy, u kterých se nemusíte bát zvolit lesklejší povrch a barvu. Pro letošek jsou nejpopulárnější bundy v krátkém střihu. Delší střih bychom hledali spíše u kabátku. A vyhnuli bychom se „přeplácanému“ designu některých bund. Jak jsme zmiňovali výše v článku, někdy je méně více.

No a pak už na sebe můžeme vzít jen svou oblíbenou čepici, rukavice a kabelku. U kabelek bychom si dávali velký pozor na to, k jaké bundě kabelku zvolíme. Také vás děsí představa očividně sportovní bundy a elegantní drahé kabelky? Nás velice. Pak už nám opravdu nebráni nic k tomu, abychom vyrazili do zimních ulic města.

Džíny se záplatami Stylová zimní čepice Zimní bunda s kožíškemTým I-Moda, 10.12.2015

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top