Čeká vás maturita nebo státnice? Kromě učení jistě přemýšlíte nad vhodným outfitem. Pokud si nevíte rady, jistě vás inspiruje našich 5 tipů na elegantní, ale stylový outfit na slavnostní příležitosti.

Celý outfit si také předem nachystejte a vyzkoušejte, abyste se v něm cítila dobře a na poslední chvíli nemusela vymýšlet jinou variantu.

Maturia outfit - náhled

1. Elegantní šaty a propínací svetřík

Šaty jsou k maturitě nebo státnicím jasnou volbou. Zapomeňte však na příliš krátké a květované letní šatičky. Volte spíše umírněné barvy a vzory, ideálně v délce ke kolenům. Nejvhodnější jsou elegantní pouzdrové šaty, které užijete i při jiných slavnostních příležitostech, například při přijímacích zkouškách na vysokou školu, na pracovním pohovoru a podobně. Šaty můžete v chladnějším počasí doplnit propínacím svetříkem.

Dámské šaty - červené   Černé pouzdrové šaty

2. Pouzdrová sukně a klasická košile

Na slavnostní příležitosti se skvěle hodí i pouzdrová sukně, která nejlépe vynikne v kombinaci s klasickou bílou košilí. Tu můžete doplnit zajímavým, výrazným náhrdelníkem, aby celkový outfit nepůsobil příliš usedle.

Pouzdrová sukně   Ideální outfit k maturitě - sukně a košile

3. Áčková sukně, padnoucí top a sáčko

Pokud se v pouzdrové sukni zrovna moc dobře necítíte, zvolte klasickou sukni rozšířeného áčkového střihu a k ní nějaký upnutý společenský top, ovšem decentní, bez nápadných aplikací.

Sukně ačkového střihu   Společenský top

4. Úzké kalhoty, volná blůzka a kardigan

Osvědčená klasika, to jsou úzké kalhoty v kombinaci s lehkou, elegantní halenkou, kterou se nebojte zastrčit do kalhot, abyste zdůraznila své křivky. Outfit doplňte ideálně pohodlným, nicméně stylovým kardiganem. Nepřežeňte to s doplňky, raději se řiďte heslem, že v jednoduchosti je krása.

Bílé úzké kalhoty    Černá dámská halenka do společnosti

5. Volné kalhoty, decentní top a bolerko

Můžete zkusit kalhoty pojmout i jinak, méně tradičně. Dejte tedy přednost volným společenským kalhotám, které se budou skvěle doplňovat s decentním přiléhavým topem a celý outfit zakončete moderním bolerkem.

Elegantní halenka   Široké společenské kalhoty

A co doplňky?

Nejvhodnější jsou samozřejmě lodičky na podpatku, ale pokud v nich nejste zvyklá chodit, dejte přednost pohodlným lodičkám na menším klínku nebo elegantním balerínám. S bižuterií a šperky to nepřežeňte, stejně jako s make-upem, neboť některým zkoušejícím takové věci velmi vadí.Tým I-Moda, 21.04.2016

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top