Každá žena má někdy den pod psa, takže nemá náladu sestavovat dokonalý outfit, ve kterém by se mohla hned projít po mole jako modelka. Obléct si můžete téměř cokoliv, ale dávejte pozor na přešlapy, které by z vašeho outfitu vytvořily velký módní faux pas.

5 rad jak se vyhnout módnímu faux pas

Málo je někdy více! 

Velké moudro módních návrhářů, kteří vědí, o čem mluví. Ve špatných dnech jsou nejlepší volbou např. dámské džíny, bílé tričko a červená rtěnka. Voalá outfit na celý den je na světě. V jednoduchosti je síla.

Jedno nebo druhé!

Výstřih nebo krátká sukně či šortky. Obojí dohromady by působilo velmi lacině a především byste se necítila úplně v pohodě. Vždy je vhodné upozornit svým oblečením pouze na jednu část těla, nejste přeci žádná figurína ve výloze.

Ponožky do lodiček nepatří! 

Věřte, nebo ne. I to je možné. Tento trend se snažili prosadit módní návrháři výraznými ponožkami a mnoho žen si trend vyložilo podle sebe a místo výrazných podkolenek nosí v lodičkách obyčejné ponožky. POZOR – velký módní prohřešek. Pokud je zima a vy trváte na tom, že chcete mít své nožky v pohodlí a teple, vsaďte na „neviditelné“ ponožky.

Buďte věrná tomu, co vám sluší!

V případě, že máte před sebou náročný den v práci, nebo důležité rande. Při sestavování outfitu vybírejte z kousků, o kterých s jistotou víte, že vám sluší a vy se budete cítit jako vaše pravé já. Vaše odvážné módní já, které touží trochu experimentovat, si ponechejte na dýl, kdy budete mít více času a lepší náladu si outfit rozmyslet a vyzkoušet nové a neokoukané.

Pozor na vzory!

Pokud máte kousky, které jsou v nějakém vzoru např. leopardím vzoru, myslete na to, že tento výrazný kousek se nedá moc kombinovat. Vyhněte se kombinacím s jinými vzory. Při této kombinaci byste totiž mohla působit jako byste šla na maškarní. Vyberte si jeden výrazný vzor a toho se držte. Zbytek outfitu zvolte v neutrálních barvách.Tým I-Moda, 13.04.2016

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT


KOMENTÁŘETo Top